پیش نوشت :

معمولا با مطالعه مجلات و سایت های مختلف موضوعات خوبی برای نوشتن بدست می اورم. و در برخی از پست های وبلاگم در ابتدا چند موضوع را بیان می کنم و به مرور نظر خودم را در مورد آنها بیان می کنم. این پست یکی از آن پست هاست.


متن اصلی :

داشتم مجله معیشت را نگاه می انداختم که به مقاله ای با عنوان" ده فرمان بلومبرگ برای موفقیت در کسب و کار" رسیدم. این ده فرمان را ابتدا اینجا میگویم و دوست دارم به تدریج حس و حالم را نسبت به این حالات بگویم. 

۱. کاری را که دوست دارید انجام دهید. 

اوایل تیر ماه 96:

کاری که دوست دارم را دارم انجام میدهم. وبلاگ مینویسم ، سنتور مینوازم . موسیقی گوش میدهم . متمم میخوانم (منظم و با برنامه البته تمرین بیشتر باید حل کنم.). دوستان خوبی دارم. پیاده روی میکنم. سرکار دوست داشتنی ام هستم. 

برای هر روزم برنامه دارم. اما کم و کاستی هایی هم دارم. مثلا به دلیل شرایط فعلی از کتابهای کاغذی ام دور مانده ام و مدتی است با تبلت و لبتاب مطالعه میکنم که با الگوی قبلی ام تفاوت دارد و دوست دارم زودتر به پایان برسد و زودتر در کنار کتابخانه کاغذی خودم باشم. فعلا همین .

۲. از شکست اهرمی برای پیروزی بسازید. 

بله شکست هایی داشته ام مثلا در زمینه هایی که نباید فعالیت می کرده ام و کرده ام. مثلا در زمینه تدریس زبان انگلیسی . با وجود اینکه تجربه خوبی برایم بوده اما دیگر تکرار نخواهد شد. وشاید نام شکست هم را نشود بر آن گذاشت.

و دیگر در مواردی که مربوط به روابط بین فردی هست که باز هم می توان گفت که تجربه تلخ بوده و نه شکست. که الان که این جملات را مینویسم خوشحالم که آن را مرور میکنم و نکات آن را به خودم گوشزد میکنم.

۳. از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید. 

تیر 96: 

چیزهای جدیدی که دوست دارم امتحانش کنم:

محتوا سازی به طور جدی تر در حوزه هایی که دوستشان دارم.

کلاس های بحث آزاد - هرچند آنچنان جدید نیست. اما مبهم بودنش را دوست دارم. و بار ها در نوشته هایم گفته ام که مبهم بودن را دوست دارم و به مواردی که اطلاعات کمی در باره شان دارم و به عبارتی اگر تنها چیزی حدود 10 درصد آن چیز را بشناسم و 90 درصد بقیه اش برایم مبهم (متمایل به سبز) باشد، این ریسک را میکنم و به سویش می روم .نمیدانم چگونه بیانش کنم . اما می دانم که در اینده بیشتر در این باره خوام نوشت.

۴. زندگی زیباست. 

بلی. موافقم. این را در پیاده رو ها و زمانی که دختران جوان و کودکان معصوم و نوجوانان پسر با انرژی را میبینم ، بیشتر حس می کنم. و نیز در زمان هایی که :

یک استکان قهوه می نوشم، دوش میگیرم ، صدای مادرم را میشنوم ، صدای پیامک مخاطب خاصی را می شنوم ، گلی را خوب و درست در دست میگیرم و گلبرگ هایش را لمس می کنم و چیزی جدید را در آن کشف میکنم. زمانی که یک پست خوب وبلاگ می گذارم . زمانی که یک موسیقی خوب کوش می دهم . زمانی که با محمود دولت آبادی همراه می شوم و بخشی از رمان کلیدرش را زمزمه می کنم . زمانی که خنکای شب را بر پوست خود حس میکنم. همه و همه هستند تا به من بگویند که زندگی زیباست.


۵. خودتان را نشان دهید. 

بیشتر نشان خواهم داد. اما دوست دارم با عمل باشد تا با حرف و سخن. 

۶. سخت کوشی. 

سعی بیشتر خواهم کرد . به یاد حرف محمدرضا شعبانعلی  افتادم که می گوید(نقل به مضمون) :

آنکس که تمام توان خود را زندگی نکرده باشد از مرگ میترسد.


۷. از کارمندان خود بیشتر کار کنید. 

باشد ؛)

۸. پاداش بدهید. 

این کار را زیاد میکنم آنگاه که برای خودم یک بستنی یا یک شکلات تلخ می خرم به عنوان پاداشی برای کاری که آنطور که باید انجام می شده.

۹. به مدرسه برگردید. 

همیشه در مدرسه ام . همیشه و همواره  خواهم آموخت و به کار خواهم گرفت . همواره  و تا روز آخر عمرم شاگردی این مدرسه ی بزرگ شگفت انگیز (جهان) را خواهم نمود. تلمذ تا روزی که دیگر توانی در بدنم نباشد.

۱۰. اهداف واقعی داشته باشید و پیشرفتتان را از صفر شروع کنید. 


چند صفحه را رد کردم به مقاله ای رسیدم در مورد راز های موفقیت تامهنکس بازیگر. 

۱. آمادگی برای بداهه پردازی

۲. نگاه به آینده. 

۳. تمرین لازمه کمال. 

۴. خطر کنید و ترس را در آغوش بگیرید. 

۵. هیچ چیز ساده نیست. 

۶. اجازه ندهید موفقیت شمارا متکبر کند. 

۷. شکست را به فرصتی برای یادگیری تبدیل کنید. 

۸. یک الگو داشته باشید. 

به نظر میرسد خواندن همین موارد و عمل به آنها کافی و رضایت بخش باشد. 

چند صفحه جلوتر مقاله ای با عنوان" تلاش جهانی برای شکار خلاقیت" موجود بود که حیفم آمد که فهرست مشاغل که در جهان درصد رشد بالاتری را داشته اند را اینجا توی وبلاگم وبرای یاد آوری و مرور ان ننویسم. 

عکاسی. 

زبان آلمانی. 

تدوین ویدئویی. 

دستیار مجازی. 

برند سازی. 

راه اندازی وبلاگ. 

طراحی مد. 

خدمات اینترنتی آمازون. 

گوگل ادوردز. 

آی پد

زبان انگلیسی. 

ادوب فلش

Xml

یونیتی سه بعدی. 

پیاده سازی فایل صوتی. 

بهینه سازی موتور جست و جو. 

ورود اطلاعات. 

طراحی داخلی. 

Word. 

جستجوی اینترانتی.